جمعه04102020

Font Size

SCREEN

Cpanel

مدل سرآمدی EFQM2013

توضیحات:
EFQM2013مدل سرآمدی EFQM براساس مجموعه ای از ارزش های مورد نظر سازمان های اروپایی است که برای اولین بار در کنوانسیون اروپایی حقوق بشر بیان شد (1953) و منشور اجتماعی اروپا آن را در سال 1996 اصلاح نمود. این قرارداد توسط کشورهای عضو اتحادیه اروپا به تصویب رسید و اصول و مبانی آن با قوانین بین المللی یکپارچه شد.

 مفاهیم اساسی این مدل سرآمدی بر مبنای قوانین مربوط به حقوق بشر ایجاد شده است، با فرض این که آنها را در سطح جهانی بتوان به کار برد.

به رسمیت شناختن نقش کسب و کار می تواند تاثیر مهمی بر حمایت گسترده تر از اهداف سازمان ملل داشته باشد، همان معاهده جهانی سازمان ملل که در سال 2000 ایجاد شد. ابتکار تشویق سازمان ها برای اعمال این ارزش ها به صورت فعال، مجموعه ای از 10 اصل و قانون برای حفظ کسب و کارپایدار و دارای مسئولیت اجتماعی، از طریق فعالیت های جهانی آنها را شامل می شود. ضمن این که تعدادی از این اصول به صورت واضح و روشن در مدل سرآمدی EFQM پوشش داده شده است، این در حالی است که به تعدادی دیگر به صورت تلویحی اشاره شده، که از جمله آن می توان به مواردی اشاره کرد که در ارتباط با حقوق بشر، فساد و انحراف، رشوه خواری و کار اجباری هستند که در حال حاضر به صورت یک نیاز قانونی در اروپا می باشد.

مدل سرآمدی EFQM بیان می کند که یک سازمان ممتاز و برتر، به این 10 اصل معاهده جهانی احترام گذاشته و آنها را اجرا می کند، صرف نظر از اینکه بصورت قانونی به این کار وادار شده باشد یا خیر!

 

مقدمه:
استاندارد EFQM چگونگی انجام کارها را مد نظر قرار می دهد

EFQM متعهد به کمک به بهبود سازمان ها از طریق استفاده از مدل سرآمدی خود می باشد، مدلی که دارای ساختاری مدیریتی و جامع است و توسط بیش از 30,000 سازمان اروپایی مورد استفاده قرار می گیرد. طی 20 سال گذشته توسعه مدل پیشنهادی برای آن مد نظر قرار گرفته است، برای منعکس کردن واقعیت های موجود در سازمان ها از تجربه و یادگیری موجود درآن سازمان ها استفاده می شود.

ما برای کمک به پیاده سازی مدل پیشنهادی در سازمان شما؛ آموزش ها، ابزارهای ارزیابی و شناسایی مورد نیاز را فراهم می کنیم. اما کارایی و نقطه قوت اصلی مدل EFQM، از جمع آوری تجربیات خوب و مفید موجود در سازمان ها و آنها را برای رسیدن به اهداف خود یکپارچه نموده ایم. EFQM، یک بنیاد غیرانتفاعی است که اهدافی از جمله تسهیم چگونگی انجام کارها از طریق مطالعات موردی، سمینارهای آنلاین، گروه های کاری، کنفرانس ها و رویدادهای موضوعی را بر عهده دارد. ما مجموعه ای از سازمان های بزرگ و رهبران آنها را که علاقه مند به تعالی و رشد در محیط کسب و کار خود هستند پرورش می دهیم.

ما بر این باوریم که مدل تعالی EFQM دارای یک ساختار مشخص و ساده است که همه ما را در بهبود کسب و کارهای مان یاری می کند. چیزی که ما در EFQM به دنبال آن هستیم به اشتراک گذاری تلاش و پشتکار در کار و اشتیاق در اعضای سازمان، انگیزه آنها و اهمیت آنها به نتایجی که کسب می کنند می باشد.

 

محتوا:
درباره EFQM

مدل سرآمدی EFQM 2013

پایه و اساس مدل

نیاز به یک مدل

مفاهیم اساسی سرآمدی

ایجاد ارزش افزوده برای مشتریان

خلق یک آینده پایدار:

توسعه توانایی سازمان

کنترل قدرت ابداع و نوآوری

رهبری همراه با آرمان، کمال و القاء

مدیریت همراه با چالاکی

موفقیت از طریق استعداد افراد

حفظ نتایج برجسته

 

معیارها

1- رهبری

2- استراتژی

3- افراد

4- شراکت ها و منابع

5- فرآیندها، محصولات و خدمات

6- نتایج مشتری

7- نتایج منابع انسانی

8- نتایج جامعه

9- نتایج حاصل از کسب و کار

 

یکپارچه سازی مفاهیم اساسی در قالب معیار

منطق RADAR

منطق RADAR برای توانمند سازها

منطق RADAR برای نتایج

نحوه امتیازدهی به مدل سرآمد EFQM

واژه نامه

منبع

 

دانلود

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

بازدیدهای محتوا
31690112

321  مهمان و 0 عضو حاضر هستند

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

G+