دوشنبه01182021

Font Size

SCREEN

Cpanel
Back صفحه اصلی انفوگراف بازاریابی داخلی

بازاریابی داخلی

در پی ابراز نارضایتی کاربران وب از وضعیت بازاریابی اینترنتی، تغییراتی توسط بازاریاب ها انجام شد. تغییراتی به سمت ایجاد ارزش افزوده برای کاربران. روشی که نه تنها آزار دهنده نیست بلکه جذاب و آموزنده است. این نوع جدید از بازاریابی جلب نظر مشتری استوار است نه تنها فروش یک محصول یا خدمت به او.

از خصوصیات این روش جدید می توان این موارد را عنوان کرد:

* ارتباط با مشتری در این روش تعاملی و دو طرفه است. در صورتی که در روش قدیمی یک طرفه بود و امکان مشاهده واکنش مشتری وجود نداشت.

* در این روش کاربران شما را از روش های مختلف پیدا می کنند. روش هایی که بر خواست آنها استوار است نه تبلیغات ناخواسته و آزاردهنده.

* همانطور که گفته شد ارزش آفرینی اصل اساسی این روش است و به همین دلیل یک بازاریاب به دنبال سرگرم کردن و ارایه مطالب آموزنده است.

این روش بازاریابی داخلی یا Inbound Marketing نام دارد. روش قدیمی به عنوان بازاریابی خارجی یا Outbound Marketing عنوان می شود. برای پی بردن به دلیل محو شدن روش قدیمی کمی آمار ببینیم:

* حتما تا به حال با تبلیغات تلفنی مواجه شده اید. افرادی که وقت و بی وقت با شماره شما تماس گرفته و پیشنهاد محصول یا خدمت خود را به شیوه های مختلف می کنند. جالب است که در آمریکا ۲۰۰ میلیون نفر شماره خود را در لیست «به من زنگ نزن» قرار داده اند!

* ۸۴ درصد از کسانی که به یک وبلاگ یا سایت علاقه داشتند ، تنها به خاطر تبلیغات آزاردهنده و ناخواسته ، دیگر به آن سایت سر نمی زنند.

* ۸۶ درصد از مردم تبلیغات تلویزیون را نگاه نمی کنند.

پس چرا برای این روش هزینه کنیم؟ جایگزین روش قدیمی ، بازاریابی داخلی است. اینفوگراف را ببینیم:

internal-marketing-growth-infographics

برگرفته: انفوگرافیک دات آی‌آر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

بازدیدهای محتوا
33898199

811  مهمان و 0 عضو حاضر هستند

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

G+