8-ways-smart-people-always-start-conversations

چگونه سر صحبت با افراد مختلف درباره موضوعات کاری را باز کنیم؟

افراد باهوش برای رسیدن به موفقیت، ابزارهای پنهانی دارند و خوب یاد گرفتند چگونه از این ابزارها بهره ببرند. آن‌ها افراد مختلف را با دانش، هوش و ظاهر آراسته به سوی خود می‌کشانند و می‌دانند توسعه مهارت‌های فردی چه تاثیرات بزرگی دارد.

افراد باهوش از یک گفت‌وگو پس از ساعت اداری، یک رویداد یا حتی در خانه و جلسه ویدئو کنفرانسی لذت می‌برند. آن‌ها سعی کردند مهارت‌های شروع یک گفت‌وگوی تعاملی را فرا بگیرند و حتی با افرادی که رابطه و علاقه منفی دارند؛ مکالمه مثبت و موثری داشته باشند تا از آن‌ها نردبانی برای پیشرفت‌های شغلی بسازند.

وقتی می‌خواهید با فردی یک قرارداد ببندید و آن شخص به طور اتفاقی در یک رویداد و نمایشگاه شرکت می‌کند؛ باید کاملا برای شروع یک گفت‌وگو با او آماده باشید و بتوانید یک گام بزرگ برای بستن قرارداد خود بردارید.

 

 در اینجا، به ۸ روشی اشاره می‌کنیم که افراد باهوش برای شروع یک گفت‌وگوی موفق استفاده می‌کنند:

ارتباط چشمی

ارتباط غیرکلامی به همان اندازه مهم است که هنگام تعامل با دیگران، صحبت کردن و حرف زدن اهمیت دارد. افراد باهوش، از ابتدا تا انتهای یک گفت‌وگو، مشغول برقراری یک ارتباط چشمی هستند تا نشان بدهند واقعا علاقه‌مند برقراری این ارتباط بوده و مشتاقانه دارند بحث‌ها را دنبال می‌کنند.

شخصی که دائما چشمانش را به راست یا چپ می‌گرداند یا دوردست‌ها را نگاه می‌کند و بعد چشمانش به سوی بالا حرکت می‌کنند؛ به این معنی است که عصبی بوده یا علاقه‌ای به این ارتباط ندارد.

زبان بدن

شما در یک رویداد کاری شرکت کردید و برخی افراد از سر علاقه‌مندی، برای شما دست می‌زنند؛ به احترام شما سرپا می‌ایستاند و با زبان بدن انرژی خود را به سوی شما روانه می‌کنند. در این لحظه، شما هم باید یک ارتباط غیرکلامی را آغاز کنید تا بتوانید همه آن‌ها را جذب کرده و از این اتفاق یک پل برای رسیدن به اهداف کلامی خودتان بسازید.

سوال می‌کنند

یک فرد باهوش به طور مدام سعی می‌کند با شما درگیر شود و چیزی بهتر از سوال کردن نیست. معمولا برای شروع یک گفت‌وگو یا ادامه آن، یک یا دو سوال مطرح می‌شود تا صحبت‌ها ادامه پیدا کنند.

این پرسش‌ها باید به گونه‌ای باشند که افراد دیگر بتوانند در آن‌ها به طور شفاهی شرکت کنند و غالبا پاسخ مثبتی داشته باشند. افراد باهوش سعی می‌کنند پرسش‌هایی را مطرح کنند که نشان می‌دهند آن‌ها افراد با اهمیتی هستند؛ دانش زیادی دارند یا در جریان پیشرفته‌های شغلی و فناوری یا اتفاقات روز هستند.

برای دوربین لبخند بزنید

لبخند واقعا زیبا و برای دیگران جذاب و جذب‌کننده است. لبخند زدن بسته به شرایط موجود می‌تواند باعث افزایش روحیه خودتان یا دیگران شود. افراد باهوش، حین صحبت با شما سعی می‌کنند مدام لبخند بزنند تا واکنش‌های عالی از سوی شما دریافت کنند.

لبخند زدن ضمن اینکه حس مثبتی به وجود می‌آورد؛ نشان می‌دهد درباره چیزی که بحث می‌کنید؛ اهمیت قائل بوده و صحبت‌های شما منحصربه‌فرد است.

تعارف؟

افراد باهوش با تمجید و تعریف از جنبه‌های شخصیتی یا کاری طرف مقابل، به‌ویژه زمانی که می‌خواهند او را به فرد دیگری معرفی کنند؛ در صدد شروع یک گفت‌وگوی مثبت و مفید هستند.

آن‌ها با شوخ طبعی، تعریف از هوش یا پشتکار شما سعی می‌کنند شروع خوبی برای صحبت داشته باشند.

شوخی می‌کنند

شوخ طبعی بخشی از مکالمات و گفت‌وگوهای افراد باهوش است. به‌ویژه در ارتباط‌هایی که سرد و رسمی هستند یا اینکه جو گفت‌وگو سنگین شده است.

شروع یک گفت‌وگو با شوخ طبعی مناسبت و بدون آزار به دیگران می‌تواند روی دیگران تاثیرگذار باشد و آن‌ها را به ادامه صحبت‌ها ترغیب کند.

خوب گوش می‌دهند

گوش دادن به اندازه صحبت کردن در ابتدای یک گفت‌وگو مهم است. افراد باهوش ضمن اینکه سعی می‌کنند در ارتباط‌ها و گفت‌وگوهای خود، به ندای درون خود گوش کنند؛ به این نکته هم توجه دارند که باید صحبت‌های طرف مقابل را خوب گوش داده و توصیه‌های عالی از آن‌ها بیرون بکشند.

حتی اگر هیچ علاقه و ارتباطی با موضوع صحبت‌ها نداشته باشند؛ باز هم به گوش دادن ادامه داده و در یک ویدئوکنفرانس حضور پیدا می‌کنند. نشان می‌دهند که به حرف‌های رد و بدل شده، علاقه دارند و به صحبت‌های دیگران اهمیت می‌دهند.

یک داستان خوب

چه کسی یک داستان خوب را دوست ندارد؟ به‌ویژه، وقتی شروع یک مکالمه با داستان خوبی باشد. افراد باهوش برای تعریف و تمجید از کار یک کارمند؛ یک داستان خوب از آن برای دیگران تعریف می‌کنند. یک خاطره خوب، اتفاق خوب در گذشته و اشاره به یک کار مثبت می‌تواند سریعا دیگران را جذب کند.

 

نوشته: میثاق محمدی‌زاده  |  منبع: theladders  |  برگرفته: یک‌پزشک

بازدیدها: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *