جمعه06182021

Font Size

SCREEN

Cpanel
Back صفحه اصلی اقتصاد آیا علاقه به ثروت دارید؟!

آیا علاقه به ثروت دارید؟!

do-you-like-wealth

پول را بروی جاده نپاشیده اند! من هیچ گاه کار خوب پیدا نخواهم کرد! هیچ گاه پول‌دار نمی شوم! لیاقت و توانایی پول‌دار شدن را ندارم! و … کدام یک از این اعتقاد ها، باور و تاکید شما است؟ آیا فکر می کنید که چنین طرز دید چه نتیجه ای برای‌تان به بار خواهد آورد؟

اینها اندیشه‌های محدود و بسیار دست و پا گیر هستند. شاید خانواده شما درباره پول چنین اعتقاداتی داشتند. زیرا تا زمانی که اعتقادهای آنها را خودآگاهانه رها نکنیم‌، این باورها با ما می‌مانند. این اعتقادها از هر کجا که آمده باشد و در ذهن شما لانه کرده باشد، اگر می‌خواهید ثروتمند شوید باید هوشیاری شما را هر چه سریعتر ترک کند. واقعیت این است که ثروت حقیقی با داشتن احساس نیکو نسبت به خود آغاز می‌شود، همچنین داشتن این احساس که هرگاه‌، هرچه را بخواهید به دست می‌آورید و هرگز مقدار پول و میزان ثروت مسله مهمی نیست‌. در حقیقت مسله اصلی جایگاه ذهنی شماست‌. ثروت یا فقر، تنها نمایانگر آرمانهایی است که در سر شما می‌گذرد.

اگر این باور را نداشته باشیم که لیاقت ثروتمند بودن را داریم‌، حتی اگر ثروت در دامن ما بریزد، به طریقی آن را نمی‌پذیریم‌. از پیش رفتن در مسیر تازه توانگری وحشت نداشته باشید و احساس نکنید لیاقتش را ندارید. به هرچه بیندیشیم افزایش می‌یابد. پس به قرض‌ها و بدهی‌ها نیندیشید. اگر به فقر و تنگدستی و قرض توجه کنید، تنگدستی و قرض‌تان بیشتر می‌شود، خزانه الهی لبریز و بی‌انتهاست‌. در شبی مهتابی‌، ستاره‌ها را بشمرید. یا مشتی ریگ به دست بگیرد و اگر توانستید دانه‌های آن را بشمارید. یک دانه هندوانه می‌تواند، یک مزرعه بزرگ هندوانه بدهد. پس برای هر چه دارید شاکر باشید تا افزایش آن را شاهد باشید. همه آنچه را که در زندگی دارید از مادی و معنوی را با محبت واقعی متبرک کنید.

اعتقاد ما به تنگدستی و تنگنا تنها چیزی است که ما را محدود می‌کند. آیا پول را تنها به این منظور می‌خواهید که به دیگران کمک کنید؟ در این صورت معتقدید که بی‌ارزش است و هیچ وقت چیزی عایدتان نمی‌شود. مطمئن شوید که اکنون دست رد به سینه ثروت نمی‌زنید.

اگر به شام دعوت شدید با شادی و لذت بپذیرید. در این فکر نباشید که وای باید او را هم به شام دعوت کنید. این احساس را نداشته باشید که با مردم معامله کنید. هدیه بدهید تا در عوض آن هدیه بزرگتری دریافت کنید. در قبال هر هدیه‌ای‌، لبخند بزنید و تشکر کنید. به این طریق اجازه می‌دهید کائنات دریابند که شما آمادگی دریافت خیر و برکت را دارید.

هوشیاری شما از ثروت‌، به پول بستگی ندارد. پول شما به هوشیاری‌تان از ثروت وابسته است‌. اگر بتوانید ثروت بیشتری را تصور کنید، ثروت بیشتری به سراغ تان خواهد آمد. لحظه‌ای چشم خود را ببندید و فکر کنید که در کنار اقیانوس زیبایی ایستاده‌اید شما می‌توانید که با یک قاشق چایخوری از این اقیانوس استفاده کنید و یا می‌توانید یک سیستم لوله‌کشی از آنجا به داخل منزل خود بکشید.

پس متوجه شدید که همه چیز به اراده و تصور شما بستگی دارد. ظرف شما میزان هوشیاری شماست که همواره می‌تواند بزرگتر شود. دست کم روزی یک بار با آغوش کاملاً گشوده بنشینید و بگویید آغوش من برای پذیرفتن همه خیر و خوشی و فراوانی کائنات گشوده است‌. پس از مدت کوتاهی اثر این جمله جادویی را در می‌یابید. کائنات تمام آن چیزی را که در هوشیاری شماست به شما می‌بخشد. این جمله تاکیدی را در چند جای خانه در مقابل چشمانتان قرار دهید. گذاشتن پس انداز روزانه را به یک عادت تبدیل کنید. از پولی که به دست می‌آورید لذت کافی ببرید. فکر کنید در هفته گذشته و یا در ماه گذشته چقدر از درآمد خود را جهت تفریح خرج کرده‌اید. اگر استفاده نکرده‌اید خود را جریمه کنید. حتی به میزان کم نیز شما باید از پول خود در جهت تفریح استفاده کنید. لازم نیست که پول مسله جدی زندگی شما باشد. از دور به آن نگاه کنید. پول وسیله‌ای برای مبادله است‌. باید در هوشیاری خود بپذیرید که برکت از همه جا و هر جا می‌تواند بیاید به شرطی که آغوش شما برای پذیرفتن آن باز باشد.

 

منبع

بازدیدهای محتوا
34869317

494  مهمان و 0 عضو حاضر هستند

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

G+