سه شنبه01252022

Font Size

SCREEN

Cpanel
Back صفحه اصلی رموز موفقیت موفقیت آسان با پیروی از این هفت عادت کلیدی افراد موفق

موفقیت آسان با پیروی از این هفت عادت کلیدی افراد موفق

the-7-strengths-and-habits-that-successful-people-possess

دبی آلن (Debbie Allen) در کتاب معروف Success Is Easy از ۷ عادت و پافشاری افراد موفق نام می‌برد که می‌توانند موفقیت را برای هر فردی دست‌یافتنی کنند یا حداقل شانس او را برای رسیدن به موفقیت بالاتر ببرند.

موفقیت اسرار و رموز مخفی ندارد. وقتی به زندگی، عادت‌ها و خصوصیت‌های افراد موفق نگاهی بیندازید؛ به راحتی می‌توانید مسیر موفقیت را ببینید.

عادت‌ها و ویژگی‌های افراد موفق یک شبه به وجود نیامده و اتفاقی نیستند. هرچند ممکن است این عادت‌ها بی‌دردسر یا طبیعی جلوه کنند ولی پشت سر آن‌ها سال‌ها پافشاری و برنامه وجود دارد.

افراد موفق به عنوان بخشی از کار روزانه خود، روی عادت‌های موفقیت‌آمیز خود پافشاری می‌کنند تا موفقیت به روشی برای زندگی کردن تبدیل شود. در ادامه و به نقل از کتاب Success Is Easy می‌خواهیم نگایه به ۷ عادت و نقطه قوت افراد موفق بیندازیم:

۱- ذهنیتی موفقیت‌محور، مشتاق پیروزی و رسیدن به هدف دارند
افراد موفق اراده‌ای قوی برای به موفقیت رسیدن و در آغوش کشیدن اهداف‌شان دارند. مشتاقانه به دنبال حرکت به جلو، رشد کردن و انجام دادن کارهایی بیشتر از یک فرد معمولی دارند. تمایل شدید و عمیقی برای ایجاد تغییرات مثبت از خود نشان می‌دهند و به دنبال خارج شدن از منطقه امن و راحت خود هستند.

حتی اگر تلاش‌های آن‌ها به شکست بیانجامد و در رسیدن به یک هدف ناکام شوند؛ سریعا فرصت‌های اطراف خود را بررسی کرده و سعی می‌کنند در جهتی جدید پیش بروند و متوقف نشوند. اما افراد ناموفق وقتی به مانعی برخورد کرده و شکست می‌خورند؛ دستان خود را بالا برده و خیلی زود تسلیم می‌شوند.

۲- خودشناس و دارای اعتماد به نفس هستند
افراد موفق به خوبی روحیات، توانایی‌ها و استعداد خود را شناخته و از اعتماد به نفس بالایی برخوردار هستند. به مهارت و دانش خود اعتماد دارند و حتی اگر از مهارت و دانش کافی برای انجام کاری برخوردار نباشند؛ سعی می‌کنند با اشتیاق و تعهد به موفقیت برسند یا شانس خود را افزایش دهند.

افراد موفق حس‌های قوی دارند که کمک‌شان می‌کند تعهدات محکمی بدهند و گام‌های قوی بردارند. راحت صحبت می‌کنند و ابایی ندارند ایده‌ها، تفکرات و عقاید خود را با دیگران به اشتراک بگذارند. ایستاده و محکم سخن می‌گویند چون مطمئن هستند.

افراد ناموفق فاقد اعتماد به نفس هستند. غالبا تمایلی به باز کردن موضوع و صحبت بیشتر درباره ایده‌ای ندارند و این‌گونه از دیگران عقب افتاده و فرصت‌ها را یکی پس از دیگری از دست می‌دهند.

۳- چشم‌اندازی متمرکز و پیشرفت‌گرا دارند
افراد موفق چشم‌اندازی روشن و شفاف از اهداف دارند. می‌دانند دقیقا برای رسیدن به موفقیت چه گام‌هایی را باید بردارند و کج‌راهه‌ها و بی‌راهه‌ها را زود تشخیص می‌دهند. یک نگرش، چشم‌انداز و ترسیم قوی به عنوان راهنما برای حفظ انگیزه در مسیر رسیدن به اهداف دارند.

ابتدا اهداف کوچک‌تر را ترسیم و سعی در تسخیرشان دارند. سپس، به سوی اهداف بزرگ‌تر و جسورانه‌تر حرکت می‌کنند تا به موفقیت برسند.

افراد ناموفق غالبا چشم‌اندازی مبهم، گنگ و اشتباه یا گمراه‌کننده دارند. غالبا وقت و هزینه خود را برای رسیدن به هدفی غیرواقعی هدر می‌دهند یا مسیر درستی برای رسیدن به هدف انتخاب نمی‌کنند.

۴- ارزش زمان را به خوبی می‌دانند
افراد موفق بسیار کارآمد و دارای بهره‌وری بالایی هستند. ارزش زمان را به خوبی دانسته و سعی می‌کنند به بهترین نحو از آن استفاده کنند. به دیگران اجازه نمی‌دهند از وقت آن‌ها استفاده کرده یا آن را به هدر دهند.

سعی می‌کنند یک ساختار، نظم و سیستمی در کار و زندگی برقرار کرده و دیگران را وادار به احترام گذاشتن به آن کنند. به وضوح می‌دانند که زمان با ارزش‌ترین دارایی آن‌ها است.

افراد موفق زمان خود را صرف کارهای غیرضروری کرده و غالبا بهره‌وری پایینی دارند. بیش از حد آزاد هستند و به دیگران اجازه می‌دهند برای زمان‌شان تصمیم‌گیری کنند. فرصت زیادی به دیگران اختصاص می‌دهند و از فرصت‌هایی که دارند؛ کمتر استفاده می‌کنند.

۵- صاحب آن هستند
افراد موفق صاحب یک کسب‌وکار خوب، برند اختصاصی و فعالیت‌های تجاری هستند که از دیگران متمایزشان می‌کند. آن‌ها به عنوان متخصص و صاحب‌نظر در حوزه کاری خود شناخته شده و در صنعت خودشان یک فرد شناخته شده و برند هستند.

افراد ناموفق کارهایی دارند که دیگران و عموم مردم مشغول‌شان هستند. فاقد یک برنامه و استراتژی برای ساختن یک کسب‌وکار یا برند منحصربه‌فرد هستند و برای نگه داشتن یک تجارت به اندازه کافی تلاش نمی‌کنند.

۶- متفاوت از نیمی از مردم فکر می‌کنند
افراد موفق متفاوت فکر می‌کنند. آنها سعی می‌کنند یک قدم جلوتر را حدس زده و بیشتر متوجه آینده باشند. سعی می‌کنند همه‌جا را زیر نظر داشته و خارج از چارچوب‌های روتین، تصمیم‌گیری کرده یا روش‌هایی خلاقانه و مبتکرانه استفاده کنند. از جدا افتادن و رفتن راهی که دیگران نرفتند؛ ترسی ندارند و اهل تجربه کردن هستند.

افراد ناموفق، پیرو جمعیت هستند یا منتظراند دیگران ایده‌ای داده تا ازش کپی کنند. معمولا یک قدم از دیگران عقب‌تر هستند و از رقابت بازمی‌مانند.

۷- عاشق کارشان هستند
افراد موفق کار را به عنوان کار نمی‌بینند و انجام نمی‌دهند. از کار و شغل خود لذت می‌برند و کارهایی انجام می‌دهند که دوست دارند. این لذت به آن‌ها حس خوشبختی و موفقیت می‌دهد و این‌گونه موفقیت را تعریف می‌کنند.

افراد ناموفق کار را از روی ناچاری، اجبار و برای درآمدزایی انجام می‌دهند. غالبا از کاری که می‌کنند؛ لذت نبرده و صرفا به عنوان یک کار و شعل انجام می‌دهند.

 

نوشته: میثاق محمدی‌زاده  |  منبع: انترپرونیور  |  برگرفته: یک‌پزشک

بازدیدهای محتوا
35925500

531  مهمان و 0 عضو حاضر هستند

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

G+